• Grown Gold YD13808 Varaklı Duvar Kağıdı 5 m2

Grown Gold YD13808 Varaklı Duvar Kağıdı 5 m2

  • Ürün Kodu: 2276
  • Kdv Hariç: 310,86₺
  • 310,86₺


 Genel Özellikler

Grown Gold Duvar Kağıdı Özellikleri ;

En : 53 cm
Uzunluk : 10 mt
1 Rulo : 5 m2
 
 Duvar Kağıdı Uygulanacak Zemin Nasıl Olmalıdır?
   
 Duvar kağıdı uygulanacak duvar pürüzsüz, tozsuz, kuru olmalıdır. Özellikle açık renk bir duvar kağıdı uygulanacaksa duvarın renginin beyaz olması önerilir. Duvarda çatlak, delik vb. arızalar var ise bunların duvar kağıdı uygulamasından önce tamiratının yapılması gerekir. Duvar kağıdı uygulamadan önce duvarınızın daha düzgün ve pürüzsüz hale gelmesi için astar ve ya bir kat beyaz boya sürmeniz önerilir. Duvarınızda ki mevcut boya açık renk ve pürüzsüz ise bu işlem yapılmadan da mevcut boya üzerine duvar kağıdı uygulanabilir.
  
Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

 

 Duvar kağıdını açtıktan sonra uygulanacak alanın yüksekliğine göre ebatlarda rulo kesilir. Uygulanacak duvar kağıdında desen takibi var ise kesim işlemi desen takibine dikkat edilerek yapılmalıdır. Hazırlanan duvar kağıdı tutkalı kağıdın ve tutkalın yapısına göre duvar kağıdının arkasına ya da duvara sürülmelidir. Tutkallama işlemi tamamlandıktan sonra kesilen duvar kağıdı şeritleri duvara bir kenardan başlanarak uygulanır. Her şerit uygulandıktan sonra bir sonra ki şerit uygulanmadan önce uygulanan şeridin altında kalan fazla tutkal ve hava kabarcıkları sıvanarak alınır. Uygulama işlemi bittikten sonra duvar kağıdının üstüne taşan tutkal nemli bir bez ve ya sünger ile fazla bastırmadan temizlenmelidir. Uygulama işlemi tamamlandıktan sonra uygulama yapılan odada ani ısı artışı ya da düşüşü olmamasına özen göstermeli. Ayrıca uygulamadan sonra ki 2 gün uygulama yapılan oda da cam açılmamalıdır. Duvar kağıdı uygulama konusunda profesyonel bir duvar kağıdı ustasından da yardım alabilirsiniz.

 

 
Duvar Kağıdı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?
 
Duvar kağıtları boya gibi kir tutan, kararan ürünler değildir. Bu nedenle çok sık temizlenmeye ihtiyaç duymazlar. Duvar kağıtlarını temizlerken deterjan, çamaşır suyu gibi ağartıcı maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Nemli bir bez ve ya sünger yardımıyla çok bastırmadan oda sıcaklığında ki su ile silinerek temizlenebilir. Ayrıca çok yoğun olmamak kaydı ile arap sabunu da duvar kağıdı temizliği sırasında kullanılabilir. 
 
Duvar Kağıdı Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?
 
- Duvar kağıdını uygulamaya başlamadan ve açmadan önce mutlaka elinizde ki rulo adedinin uygulayacağınız alana yeterli olup olmadığını tespit etmelisiniz. Aksi takdirde uygulamanız yarım kalacaktır. gcm
- Duvar kağıtları üzerinde ki etiketlerde üretim serisi (lot numarası) bulunmaktadır. Ürünleri satın alırken ve uygulamaya başlamadan önce aynı duvara uygulanacak ruloların lot numaralarının aynı olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde şeritler arasında ton farklılıkları gözlenebilir.
- Duvar kağıtlarını temizlerken kesinlikle deterjan, çamaşır suyu gibi ağartıcı maddeler kullanmayınız.
- Duvar kağıdı uygulanan odada, uygulamadan sonra 1 gün boyunca cam açmayınız.
- Duvar kağıdı uygulama ve bakım talimatlarına uyulduğu sürece, duvar kağıtlarınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.
 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: grown gold yd13808 varaklı duvar kağıdı grown gold duvar kağıdı wallpro